Home Office Revolving Chair RC-410002-ZH-901B
RC-XS-W-4310M
Back to products
RC-10241-(H-017)
RC-410002-ZH-901B
BLACK
Oops! We are not currently servicing your area.
Check
Add to Wishlist
Compare
Add to wishlist
SKU: RC-410002-ZH-901B Category: Office Revolving Chair
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Made of Iron+Chrome+PU+Sponge this chair is appealing and
comfortable simultaneously.
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “RC-410002-ZH-901B” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Shipping & Delivery
Related products
-20%
Compare
RC- MATRIX- MB
Office Revolving Chair, Medium Back Chair
Add to cart
Quick view
-20%
RC- BUTTERFLY – HB
Office Revolving Chair, High Back Chair
Breathable air mesh back along with 2D adjustable headrest
Butterfly chair frame upholstered with breathable special mesh along with adjustable lumber support
Hot compressed 13mm plywood upholstered with moulded PU foam
Single-lever locking synchro mechanism
Adjustable armrest with fixed PU pad
Nylon base 330mm
Class-4 100mm powder coated gaslift .
Twin wheel Taiwan 50mm castor
Assembly : Easy to Assemble / Manual Included.
Add to cart
Quick view
-20%
MATRIX HB CHAIR
Color Option Black
Back Type High Back
Minimum Seat Height Floor to seat ( 19" )
Maximum Seat Height Floor to seat ( 23" )
Chair Width 24.5"
Chair Length Wall to front ( 26" )
Chair Height Floor to top ( 49" )
Back Size Width : 19" Height : 29" (Including headrest)
Seat Size Width : 20" Depth : 20"
Highlights Head Support, Wheels, Seat Lock, Swivel, Armrest, Adjustable Seat Height
Frame Material Metal
Upholstery Type Mesh, Cushion
Weight 15 kg
Suitable For Study & Home Office
Wight Capacity 110 kg
RC-380002-ZH-801B
Office Revolving Chair
-20%
RC- 805 -NETTED -MB
-20%
BONAI WITH HANGER – HB
BANQUET CHAIR COVER
Office Revolving Chair
This beautiful banquet chair cover is suitable for any occasion and give a rich look.
-20%